Temat: Odżywki

No to trzeba umieścić jakiś pierwszy temat :) Mój będzie o odżywkach :P Czy stosujecie jakieś ?? Ja piłam Nutridrink ale wogóle mi nie smakowało :/:/ Ale tez miałam w prezencie od pewnej Pani taką jakąś amerykańską, była bardzo smaczna, jedna szklanka miała 600 kcal. I mam zamiar postarać się jeszcze o nią :) A może wy macie jakąś godną polecenia :> Pozdrawiam wszystkich gorąco :*

2

Odp: Odżywki

Hejka! Ja polecam Ensure. Dobra w smaku i dużo kalorii. Piłam już w swoim życiu kilka odżywek i żadna mi nie smakowała, była wręcz ble... ta nie jest do picia, idzie ją wypić i nawet nie wybrzydzać.

3

Odp: Odżywki

Polecam Clinutren Junior, Nestle.  Moim zdaniem jest to pyszne mleczko :-) (a raczej kompletna dieta w proszku) o smaku wanilowym. Napisane, że dla dzieci od 1 do 10 lat, ale przecież starsi także moga sobie wypić ;-) . Kaloryczność  100/100, we wskazaniach jest mukowiscydoza. Ma w swym składzie olej MCT.
Z tej samej serii jest inna kompletna dieta w proszku, dla odmiany półelementarna, Peptamen Junior. Nie znam smaku, a kaloryczność  j.w.
Obie odżywki można kupić w aptece, bez recepty.
Pozdarwiam.
Aga

ewa.szamborska.w.interia.pl

4

Odp: Odżywki

PauLa_88 napisał/a:

No to trzeba umieścić jakiś pierwszy temat :) Mój będzie o odżywkach :P Czy stosujecie jakieś ?? Ja piłam Nutridrink ale wogóle mi nie smakowało :/:/ Ale tez miałam w prezencie od pewnej Pani taką jakąś amerykańską, była bardzo smaczna, jedna szklanka miała 600 kcal. I mam zamiar postarać się jeszcze o nią :) A może wy macie jakąś godną polecenia :> Pozdrawiam wszystkich gorąco :*

To o czym piszesz nazywa się SCANDISHAKE. Jest pyszne i baaaardzo kaloryczne:). Dostałam kilka saszetek, różne smaki dla mojego synka. Niestety szybko sie skończyło, a cena jest mówiąc delikatnie nieprzystępna:(.

5

Odp: Odżywki

SCANDISHAKE <<- właśnie o tym pisze :P A bardzo jest to drogie :/ ??

6

Odp: Odżywki

za jedną saszetkę, którą rozpuszczasz w niepełnej szklance mleka - 4,47 euro - taką cenę znalazłam :)

7

Odp: Odżywki

Aha . A jedna saszetka ma 600 kcal :> ??

8

Odp: Odżywki

proponuje odzywki dla sportowcow - sa o wiele tensze niz apteczne wynalazki typu nutridrink sa dobre w smaku i maja wszystko co nam potrzeba, wraz z enzymami pije je litrami i waze niczego sobie bo 70 kg przy ciaglych wymiotach i biegunkach, nawet jak nie mam apetytu to shake'a zawsze w siebie wmusze....polecam

9

Odp: Odżywki

Odżywki dla sportowców? OK ale czy małe dzieci też mogą to przyjmować? Nutridrink kupuję w aptece, wiem, że dzieci od 6 lat mogą to popijać, jest to dieta kompletna. Odżywki dla sportowców? Ja zalecałabym ostrożność w ich stosowaniu, wyłącznie w porozumieniu z lekarzem lub dietetykiem... Z pewnością są wartościowe, lecz trzeba mieć sporą wiedzę na ich temat, aby je stosować i nie zaszkodzić sobie. Tak mi sie wydaje :) Pozdrawiam.

10

Odp: Odżywki

Proponuję sterydy :D
Ja strasznie po nich przytyłam ;] tylko szczerze mówiac zle działają na pozostałość ;/

11

Odp: Odżywki

Moja corke dokarmiam w nocy NUTRENEM 1.5 CAL na 10 ml. Nie jest  to zbyt komfortowy sposob dozywiania, ale bardzo skuteczny - dostaje ok 1200 cal dodatkowo. Metode te stosujemy od czterech lat, co jakis czas robie przerwe, wtedy mimo picia scandishake'u i wzmozonego apetytu, waga spada, dziewczyna blednie. Od czasu regularnego dozywiania Natalia (odpukac) nie miala powazniejszych infekcji i  od prawie dwoch lat jest pseudomonas negative.
Od czasu do czasu zastepuje odzywki mlekiem z proteinami dla sportowcow, oczywiscie bez steroidow. Przez jakis czas uzywalam MCT, ale bez wiekszych rezultatow, moze po prostu za malo skutecznie

12

Odp: Odżywki

czy ten SCANDISHAKE mogą pić zdrowi ludzie, którzy chcą tylko przybrać na wadze?no i gdzie go można kupić?

13

Odp: Odżywki

SCANDISHAKE to nie jest odżywka tylko dla muko :) jednak jest to w pewnym sensie lekarstwo, z którego składem proponuję zapoznać się na stronie producenta - firmy Axcan... trudno powiedzieć czy mogą być przeciwskazania do stosowania tej odżywki... Z tego co wiem producent ma w Europie swoje przedstawicielstwo we Francji. W Niemczech można SCANDISHAKE kupić chyba bez recepty w aptece, niestety w Polsce nie... :(

14

Odp: Odżywki

skandishake jest swietny, ale zawiera duzo cukru; u mojej corki ostatnio stwierdzono nietolerancje glukozy, wiec odstawilam shakes.Tak sie sklada, ze mam kilka pudelek(po 4 porcje w kazdym) i chetnie je komus odstapie za darmo.
Prosze dac znac
anka

15

Odp: Odżywki

Czy kto stosował mleko HUMANA CYSTILAC. Podobno kosztuje ok 150 zł (koszmarek) ale chciałabym podawać je choć raz dziennie mojemu półrocznemu synkowi (ma juz prawie dwa kilo niedowagi). Czekam na Wasze opinie
Ania

16

Odp: Odżywki

Ja nie stosowałam, chcociaż interesowałam się tematem. Podobno w W-wie w Instytucie były dzieciaki, które brały udział w jakimś programie badań tego mleczka i dostawały to za darmo od producenta. Proponuję kontakt z panią dr Sands, bo to chyba ona w jakiś sposób nadzorowała ten program. A może wypowiedzą się na forum rodzice dzieciaków, które właśnie brały udział w programie...? Z tego co wiem mleczko nie jest smaczne, ale jeśli się wcześnie zacznie podawać, może sie maluszek przyzwyczai...? Pozdrawiam.

17

Odp: Odżywki

może wiecie czy we Froncji mozna kupić skandshake i czy nie ma problemu z przewiezieniem

18

Odp: Odżywki

Co to jest kreon ? mom znajoma której dziecko jest chore i nie ma netu chce dla niej sprawdzać pewne informacje

19

Odp: Odżywki

Najprościej wpisać hasło "Kreon" do wyszukiwarki, albo poczytać troszeczkę stronę www.muko.med.pl ;) Kreon to preparat zawierający enzymy trzustkowe. Osoba, która ma chore dziecko i jakiekolwiek wątpliwości dotyczące leków czy leczenia wogóle powinna jak najwięcej pytać lekarzy :) pozdrawiam.

20

Odp: Odżywki

Mozecie podac nazwe i adres firmy produkujacej skandishake - z opakowania. Znajoma szuka we Francji, ale bez nazwy firmy nic nie zrobi (w aptekach nie ma).Czy ktos jadł  francuskie białko: Protein+

21

Odp: Odżywki

AXCAN PHARMA, a tu masz link do strony producenta i troche informacji o produkcie www.axcan.com/nutritioninfoscandishake.php?lang=1

22

Odp: Odżywki

Chciałabym gorąco polecić dla podreperowania wagi FANTOMALT. Ten praparat przepisał mi na receptę  dla mojego 7,5 miesięcznego synka dr Pogorzelski z Rabki . Efekty są rewelacyjne. W ciągu tygodnia przybrał 300g. Można go dodawać do wszystkich posiłków i napojów zarówno na ciepło jak i na zimno. Polecam,  może Wam też pomoże.

23

Odp: Odżywki

pod haslem /odzywka/ w dniu 04.14.06 napisales/as/ o odzywkach dla sportowcow, czy moglbys podac nazwy tych preparatow,ktorych uzywasz,i ktore szczegolnie lubisz. Z gfory dziekuje

24

Odp: Odżywki

ok. 15 grudnia będę miała do odsprzedania francuskie odzywki Protein +
(napoj hiper bialkowy, hiper energetyczny (1,5 kcal/ml), bez glutenu, bez lactozy.Sposob spożywania:przeznaczony dla potrzeb żywnosciowych, odżywianie doustne osob z ryzykiem niedożywienia oraz pacjentow ktorzy wykazuja potrzebe przyrostu poziomu bialka i energii. Spozywac doustnie:2 do 3 kartonikow dzienniepic powoli)
67 euro (koszt odzywek +koszty przesyłki) 20 szt w kartonowych pudełeczkach

25

Odp: Odżywki

mam do sprzedania nowe nie otwierane puszki 400 g Peptamen i Clinutren Junior