1

Temat: Objawy i badanie potu

Witajcie.
Mam 37 lat. Trafilam na te strone poszukujac jak i gdzie wykonać testy potu. Od kilku lat zaczela mnie irytowac jego lepkość, to ze barwi mi wszystkie ubrania na żółto i ani zabarwienia ani zapachu nie moge wyprać. Ubrania po dwóch trzech razach nadają sie do wyrzucenia. Kiedyś spróbowałam go. Myślalam, że język mi odpadnie - słony jak nie wiem co i smak mocznika(?). Obrzydliwość. Czytajac o mukowiscydozie zaczelam nabierac podejrzenia ze i ja ją mam. Od dziecka choruje na zapalenia oskrzeli, płuc z bardzo trudna do odkasłania wydzielina (obecnie uznano to jako astmę), jestem chuda i wysoka, mam problemy zdrowotne po zjedzeniu jajek, twarogu, mleka (puchna mi wnetrznosci i brzuch, czasami biegunka) ale rowniez po zjedzeniu łososia mialam sensacje takie ze zamiast kału lał sie ze mnie cuchnący olej. No i ten klujacy ból pod prawymi żebrami. USG wykluczylo kamienie i otłuszczenie watroby, ale jest ona powiekszona. Sama nie wiem co mam jesc - nie tyje, mięśnie prawie w zaniku, a jak zdjem za duzo wyrzuca mi wypryskami na twarzy. Medycyna chinska mowi, ze jest to wlasnie efekt nie radzenia sobie organizmu z proteinami. Moja mama miala skaze bialkowa, ale u mnie testy nie potwierdzily alergii na zadne bialka. Z podstawowych testow to nie jestem uczulona na nic. Nie mam biegunek, raczej zaparcia, w których pojawia sie czasem śluz. A! No i mam rozszerzajaca sie w dole klatke piersiową. W dzieciństwie powiedziano rodzicom, ze to objaw krzywicy. A moze jednak czegoś innego?
A może za mało piję i dlatego ten pot taki jest? I zaburzenia hormonalne? Od 15 roku zycia byłam leczona na tarczycę. Stwierdzono u mnie guzek obojętny w cieśni przytarczycznej.
Proszę rozwiejcie, albo potwierdźcie moje obawy. Moze mailem lub na GG 2763321.
Mieszkam w Elblągu i jak pytam o testy potu to dziwnie się na mnie patrzą. Gdzie mogłabym je wykonać najbliżej Elbląga (a może jednak w Elblągu). Jak wygląda taki test prawidlowo wykonany?

2

Odp: Objawy i badanie potu

Cześć Monika mam na imię Kasia borykam sie z przewlekłym zapaleniem oskrzeli od 5 lat i nie wiem co mi jest napisz czy u ciebie wykryto jakaś chorobe ja mam ciagłą chrypkę i trudności w odkrztuszaniu

3

Odp: Objawy i badanie potu

Witam. Tydzień temu robiłam test potu mojej córeczce w Gdańsku na ul Polanki. To szpital. Numer do poradni mukowiscydozy w tym szpitalu 058-554-31-65. Przyjmuje tam podobno bardzo dobry lekarz w tej dziedzinie dr Trawińska. Bez skierowania chlorki w pocie kosztują ok 50 zł. Ale trzeba się zarejestrować no i swoje odczekać. Pozdrawiam.