1

Temat: nastepne muko czy nie muko?

hej czy duzo dzieci ma odmianę płucną bez objawów ze strony ukladu pokarmowego? moj mały 1,5 roku ma nawracające zapalenia oskrzeli i pluc,nie był w szpitalu na moją prosbę,reaguje ładnie na wziewy,lekarz wykluczył alergie.czeka nas badanie potu ale zwlekam gupkowato bo sie boje....

2

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Nie zwlekaj.Zrób badanie chlorków.Czym szybciej Twój mały zostanie zdiagnozowany tym lepiej.Pozdrawiam

3

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Są dzieci, które mają tylko postać płucną lub tez minimalne objawy ze strony układu pokarmowego i odwrotnie. To,że odwlekasz z wykonaniem badań niczego nie zmieni a jedynie zaszkodzi twojemu dziecku. Im szybciej poznasz prawde tym lepiej dla małego. Pamietaj, ze wczesna diagnoza to dłuższe i lepsze życie. MARSZ DO PORADNI NA CHLORKI :) A my trzymamy kciuki aby to nie było muko.
Pozdrawiam

4

Odp: nastepne muko czy nie muko?

no dzieki za pocieche i opyszczenie.:)
moze jednak to to nie to tylko cos innego.słuchajcie powiedzcie mi jeszcze czy zrobią mi to badanie jak mały jest chory bo on jest cały czas w trakcie mniejszej lub wiekszej infeklcji?

5

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Moja córka miała robione chlorki w momencie infekcji. Chyba istotne jest to jakie leki przyjmuje dziecko. Myślę, ze najrozsądniej będzie jak zapytasz w poradni czy jest sens robić teraz dziecku chlorki. Pamiętaj jeszcze, ze najlepiej wybrać doświadczona pordnię zajmująca się muko wówczas ryzyko błędu jest mniejsze.
Pozdrawiam  i napisz kiedy te chlorki to kciuki będę trzymac :)

6

Odp: nastepne muko czy nie muko?

doswiadczona poradnia? moze pomozecie gdzie w poznaniu? aha, i nie bede miala skierowania bo lekarz rodzinny nie wystawi ,poradnia pulmonologiczna rowniez nie chce. pani doktor uwaza ze mały jak by miał muko to byłby sczuply. a on jest taki w sam raz tylko tyle ze te oskrzela.

7

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Co do Poznania to nie wiem gdzie lepiej ale przeczytałam że robią w
Klinika Ftyzjopneumonologii
Instytutu Chorób Wewnętrznych
ul. Samarzewskiego 62
60-569 Poznań

Sam.Publiczny ZOZ w Poznaniu,
Zakł.Diag.Laboratoryjnej
ul. Krysiewicza 7/8
61-825 Poznań

Może ktoś leczący się w Poznaniu coś ci doradzi.

Co do wyglądu dziecka to u nas tez mówiono, że to niemożliwe aby dziecko było chore bo wygląda na zdrową. Obecnie mała ma 3,5 roku i waży 17kg. Nigdy nie była chuderlaczkiem :)

8

Odp: nastepne muko czy nie muko?

hej juz sie umowilam na przyszły tydzien. okazalo sie ze w poradni pracuje kolezanka,wiec chyba bedzie ok.

9

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Trzymamy kciuki!!!!

10

Odp: nastepne muko czy nie muko?

"nie był w szpitalu na moją prosbę" -  hmm...
Jeżeli dziecko ma infekcje to czasem potrzebne jest przeleczenie  szpitalne. Trwa to góra 2/3 tyg a potem jest spokój.
Moi rodzice nigdy nie odkladali pójścia do szpitala, kiedy była konieczność to szłam na leczenie i dzięki temu przez wiele lat trzymałąm się bardzo dobrze, a teraz dobrze ;)
Nie bójcie sie szpitali ! Nie uciekniecie od tego i tak.
Pozdrawiam ;)

11

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Odezwij się koniecznie jak będziecie po badaniu. Trzymamy kciuki :)

12

Odp: nastepne muko czy nie muko?

PauLa_88 wiem ze moze to nie rozsadne ze nie ide z małym do szpitala,ale poprostu nie moge sie przemuc.zastrzyki daje mu sama jak potrzeba,lekarke mam 24h na dobę pod telefonem.jak sie okaze ze bede musiala no to trudno,ale odwlekam jak tylko moge.

13

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Jeżeli chodzi o Poznań to badanie chlorków są robione:
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5
im. K. Jonschera AM w Poznaniu 
ul. Szpitalna 27/33
60-572 Poznań 

jeżeli ktos chciał wiedzieć więcej to zapraszam na GG 2202508

14

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Jeżeli chodzi o Poznań to badanie chlorków są robione:
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5
im. K. Jonschera AM w Poznaniu 
ul. Szpitalna 27/33
60-572 Poznań 

jeżeli ktos chciał wiedzieć więcej to zapraszam na GG 2202508

15

Odp: nastepne muko czy nie muko?

kotwas daj znać jak wyszły badania chlorków.

16

Odp: nastepne muko czy nie muko?

hej bylam na chlorkach,wynik odbieram jutro. samo badanie to fakt nic strasnego,tylko szkoda ze tak dlugo trwa to ganianier po szpitalu,mogli by jakoms sale wymyslec z zabawkami zeby te dzieciaki mogly czekac.

17

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Trzymamy kciuki :)

18

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Jestem z okolic Częstochowy . Mam pytanie, gdzie w tej okolicy robią testy potowe?

19

Odp: nastepne muko czy nie muko?

na stronie muko.znajdziesz ''osrodki lecznicze ,fundacje. '',tam sa adresy gdzie wykonywane sa testy.

20

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Dzięki za informacje. Jakoś nie mogę odnaleźć się w tym temacie. Mam 5 letniego synka, u którego lekarze nie mogą wykryć przyczyny kaszlu. Jestem przerażona. Czytam wszystkie opisy tej choroby i trudno zachować mi spokój.

21

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Rozumiem ,co przezywasz.Tak to bywa ,ze wszystko pasuje do muko.Ale tak to nie jest.Sposób myslenia wprowadza w niepokój.Pomśl pozytywnie.Badania w koncu wykaza co dziecku jest.Moje dzieci kaszlały tylko okresowo i pamietam ze laryngolog pytał o wygląd śliny.Itak krok po kroku był wgląd w cały organizm.Pozdrawiam i rzycze pogody ducha.

22

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Witam, miałam takie same niepokoje..moj syn kaszle niemalże od urodzenia..od 6 tygodnia życia był na eurespalu bo paskudnie kaszlał ale osłuchowo czysty..do 3 roku były zapalenia płuc 2 razy za to po skonczeniu 3 lat zapalenie płuc było 3-4 razy w roku i to takie poważne ze trzeba było do szpitala isc...po wielu badaniach chodzeniach, proszeniach..trafilismy najpierw do Rabki ale tam wykluczono mukowiscydoze(mam nadzieje ze mieli racje) wkoncu trafilismy do lekarza w Toruniu który wykrył u dziecka niedobór alfa1 antytrypsyny..dalsza moja dociekliwosc zaprowadziła nas do Krakowa -prokocimia..wiem ze syn ma ; refluks, niedobor alfa1 antytrypsyna, zaburzenia trawienia tłuszczy i białek, i nawrotowe zapalenia dróg oddechowych..ale wierze ze jednak niema mukowiscydozy...w naszej rodzinie jedno dziecko zmarło a drugie jest chore...zrobiliśmy wiec dla pewnosci badanie genetyczne..czekamy na wynik..oby był negatywny...Walcz zaciecie o zdiagnozowanie dziecka..ja niemoge juz słuchac kaszlu, który czasami meczy  Natana po nocach...po wprowadzeniu kreonu i lekow na refluks skonczyły sie narazie wymioty..to juz duza ulga...Trzymaj sie i nie daj lekarzom, którzy bea patrzeć na ciebie jak na przybysza z kosmosu..wszystko juz prześlismy..teraz po diagnozach juz tak na nas niepatrzą..boją sie  tylko wyniku badan genetycznych...bo bedzie wstyd..i iwedza ze uświadomiłabym im jak wielki wstyd..

23

Odp: nastepne muko czy nie muko?

Ja jestem z samej Czestochowy..to moje gg 894503   a to telefon..502488887jak cos to sie odezwij..:)..chętnie pomogę..mi tez wszyscy tutaj pomagali :)