1 (edytowany przez asia325 2008-01-04 17:38:16)

Temat: Czy niedożywienie to jest reguła?

Mam pytanie, moja 2,5 letnia Ola jak na dziś wygląda bardzo łądnie, waży 15200, jest duża (94 cm) i pulchna. Bardzo ładnie je, dostaje oprócz jedzenia dwa razy dziennie sinlac po 150. Normalnie dostaje kreon, mucosolvan i pulmicort w inhalacjach, cebion multi i wit.E. Od jakiegoś czasu widzę że u Oli oprócz stale wydętego brzucha zaczęło przybywac ciałka, waga w sumie stoi w miejscu ale ona coraz lepiej wygląda. Jak byłyśmy w Warszawie to nawet Pani Doktor powiedziała że Ola nie wygląda jak "nasza". Niestety wyniki pokazały co innego. Czy to jest reguła jakaś że dzieci chore na muko muszą być chude?

2

Odp: Czy niedożywienie to jest reguła?

moim zdaniem nie jest regola iz dzieci z muko wygladaja na nie dozywione , chociaz kiedys tak myslalam . mam coreczke  ktora kiedys byla bardzo szczuplutka [ wtedy nie wiedzialam jeszcze ze jest chora na mukowiscydoze i jadla tyle ile chciala ] od kiedy wiem ze moja coreczka jest chora wiem jak ja karmic . teraz ma prawie 7 lat i wazy 28.400, jak na ten wiek to dosyc duzo , porownujac ja z rowiesnikami jest dosyc pulchniutka . serdecznie pozdrawiam

3

Odp: Czy niedożywienie to jest reguła?

Dziękuję za odpowiedź. Oli poprawił się apetyt od kiedy ma zwiększoną ilość kreonu, jedyne spadki z wagi - zaraz przed chorobą, kiedyś nie zwracałam na to uwagi teraz jednak jak tylko waga spada w dół, konsultujemy to z lekarzem, dwa razy skończyło się zapaleniem płuc ... dziękuję za odpowiedz

4

Odp: Czy niedożywienie to jest reguła?

Ja też to zauważyłam,że gdy nam zabrakło Nutridrinków i czekałam kilka dni na nową dostawę córka zaczęła źle się czuć.