1

Temat: nastepny krok!

Witam wszystkich  serdecznie! nastepnym krokiem w rozpoznaniu muko po testach na obecnosc chlor...jest  jakie badanie?napiszcie  mi dokladnie chodzi mi o bardziej wiarygodne np.genetyczne.dziekuje i pozdrawiam!

2

Odp: nastepny krok!

Jeżeli chlorki potu są podwyższone nastepnym krokiem jest badanie genetyczne. Ale moze się tak zdarzyć, że w testach genetycznych nie znajdziesz potwierdzenia bo nie robi się badan na wszystkie mutacje a jest ich naprawdę duzo. Generalnie jeżeli u chorego 3 krotnie chlorki są podwyższone i ma objawy kliniczne jest uznan za chorego na mukowiscydoze.

3

Odp: nastepny krok!

Tylko dlaczego u nas wciąż na wypisach i w rozmowach używa się - podejrzenie, objawy kliniczne wszystkie, chlorki wysokie, podwyższone, a mimo to czkają na wynik badania genetycznego. No i chyba bez tego wyniku nie otrzyma się orzeczenia o niepełnosprawności

4

Odp: nastepny krok!

Wiesz Asiu nie koniecznie. Stań z corką na komisję - znam osobę, która pomimo iż nie ma potwierdzonej mukowiscydozy przez badania genetyczne (nie znalezioneo odpowiedzialnego genu), ma orzeczenie o niepełnosprawności. Przecież dokumentacja małej jest tak "bogata", że warto spróbować. Na komisję czeka się troszkę i może do tej pory beda wyniki badań? a nawet jak nie - spróbuj :)

5

Odp: nastepny krok!

witam w moim przypadku trzykrotne badanie chlorków z wynikiem podwyzszonym 80 i objawy  nie dały mi potwierdzenia  cały czas lekarze chcą dowodu genetycznego wiec czekam juz bardzo długo w podstawowych brak na rozszezone nadal czekam i cały czas podejrzewanie ale myśle ze nie powinnas miec problemu z orzeczeniem ja nie miałam  pozdrawiam

6

Odp: nastepny krok!

etija - moje GG 3710234, prosze odezwij się do mnie