1

Temat: pomocy!!

dzien dobry mam takie pytanie od 3 tygodni  mam straszny kaszel duszacy.bylam u lekarza ale on powiedzial ze nie ma zmian w plucach i przepisal leki ktore wogole nie pomogy ,kaszel ciagle mnie dusi i teraz boli mnie strasznie pod zebrami tak jakby mi sie tam co z tego kaszlu przestawilo.bol jest odczuwalny przy kazdym ruchu a najbardziej przy kaszlu.raz nawet mi sie zdarzylo zwymiotowac przez ten kaszel.nie chce isc do lekarza bo  po ostatniej wizycie jestem bardzo zrazona. prosze o pomoc,i napisanie co mi moze byc.i czy to grozne .dziekuje  pozdrawiam

2

Odp: pomocy!!

Witaj, kiedyś też miałam taki kaszel jak opisałaś, byłam w podobnej sytuacji. Mięśnie brzucha mnie bolały, podczas kaszlu wymiotowałam itp. Byłam u lekarza ale on mówił mi to samo, żadnych zmian nie ma itp. przepisał syropek i do zobaczenia. Spróbuj iść do innego lekarza lub zgłosić się na jakieś badania.
Dobrym lekarstwem na kaszel jest też inhalacja z soli fizjologicznej. Jeśli nie próbowałaś to spróbuj. Pozdrawiam.

3

Odp: pomocy!!

Witam!
Ja również mam z tym problem czasami nawet to tego dochodzi mocne kłucie w klatce piersiowej co wywołane jest nerwobólem. Oczywiście byłam z tym u lekarza stwierdził że wymyślam i na tym sie skończyło. Mam nadzieje że leczysz sie prawidłowo inhalacje, drenaż itp. To ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli nie masz zaawansowanej choroby polecam ćwiczyć;)  na pewno poprawi ci kondycje a co ważne samopoczucie. Ćwicz stopniowo i nie przemęczaj się za bardzo.

Pozdrawiam:)

4

Odp: pomocy!!

Trochę się dziwie lekarzowi ,bo mukowiscydozy lekarz nie usłyszy osłuchowo a co dopiero zmiany. Najpewniej zrób badanie rentgenowskie albo inne które zleci pulmonolog.

5

Odp: pomocy!!

mam nidoborka basiatrepanowska@op.pl

6

Odp: pomocy!!

Moja córka Ola ma częto tego typu problemy.Z tym osłuchaniem to tak częso bywa.Na począku nic nie słychać a potem po zrobieniu RTG  okazuje się ze są zmiany zapalne.Na taki kaszel pomocny jest syrop Sinecod który także morzna podawać na noc.POZDRAWIAM...i życzę poprawy w zdrowiu.

7

Odp: pomocy!!

emskie, najlepiej dwie tab co 2-3h, w pół szklanki wody, naprawdę świetnie odkrztusza, oraz gorące mleko z miodem i odrobiną masła na zdarte od kaszlu gardło. A po za tym witaminy i wyłączyć kaloryfery w domu. Temperatura 19 stopni jest na pewno lepsza na taki stan niż 23! Powinno być po dniu wyraźnie lepiej, mam nadzieję. Jak nie pomoże, koniecznie na konsultacje. Pulmonolog jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Sinecod hamuje odruch kaszlowy (kodeina), czasem nie jest to dobre dla płuc, które chcą się po przez kaszel oczyścić, ale czasem po prostu można się wyspać..

8

Odp: pomocy!!

mordzińska napisał/a:

Moja córka Ola ma częto tego typu problemy.Z tym osłuchaniem to tak częso bywa.Na począku nic nie słychać a potem po zrobieniu RTG  okazuje się ze są zmiany zapalne.Na taki kaszel pomocny jest syrop Sinecod który także morzna podawać na noc.POZDRAWIAM...i życzę poprawy w zdrowiu.

Moja córcia zawsze osłuchowo czysta a zapalenia wychodza dopiero na RTG, tzw miąższowe zapalenia płuc