1

Temat: piszę do szkoły pracę...

Pani od biologi kazała wygłosic referat na temat tej choroby i prosiła aby pokazac krzyżówkę genetyczną dziedziczenia tej choroby czy ktoś mógłby mi pomóc i umiescic ją tutaj? Z góry dziękuje.

2

Odp: piszę do szkoły pracę...

Witaj! Cieszy mnie fakt, że o mukowiscydozie mówi się w szkole. Dawniej nie było o tym mowy. Wiadomości do referatu (m.in. krzyżówkę) masz gotowe na tej stronie w dziale PORADNIK MEDYCZNY - Genetyka - Podstawowe wiadomości z genetyki. Powodzenia. Pozdrawiam, Agnieszka.

3

Odp: piszę do szkoły pracę...

No,Gusia Ci wszystko napisała :-) Ja miałam ostatnio genetyke i byłam bardzo zdziwiona że moja sorka nie poruszyła tematu mukowiscydozy :P :P Może się bała mojej reakcji,hehe :D A tak wogóle to to było na indywidualnym,hehe :) Pozdro :D

4

Odp: piszę do szkoły pracę...

hej!!! u mnie w szkole na biologii tez nie poruszano tego tematu- moze nauczyciele boja sie o tym mowic,bo w koncu my wiemy na temat MUKO "troche" wiecej i boja sie popelnic jakiegos bledu. pozdrowionka =)

5

Odp: piszę do szkoły pracę...

cześć!nazywam sie paulina jestem studentka v roku pedagogiki na UWr mój przyszły mąż dawid od urodzenia jest chory na zespół pierwotnej dyskinezji rzesek która zreszą udało sie zdiagnozowa dopiero dr. Pogorzelskiemu z Kliniki Bronhologii i Mukowiscydozy z Rabki. on i jego siostra regularnie jezdza do rabki na leczenie i badania i to własnie skłoniło mnie do napisania pracy mgr o mukowiscydozie. Wiem, że to nie łatwe ale jeśli ktoś z Was chcałby mi pomóc poprzez uczestniczenie w badaniach(moze byc przez internet albo osobiscie)to byłabym wdzieczna. Badania są anonimowe i maja słuzyc poszerzaniu świadomosci społecznej na temat chorób genetycznych oraz pomóc zrozumieć te chorobe(sama próbuje:-). Mój mail davidejro@op.pl.Dziękuje i pozdrawiam!

6

Odp: piszę do szkoły pracę...

czy ktos moze mi powiedziec na temat mukowiscydozy brzusznej