Temat: Zniekształcona klatka piersiowa

Witam. Mam na imie Piotrek i mam pewien problem. Otoz mam znieksztalcona klatke piersiowa w okolicach mostka. Pamietam ze tak mam od dziecka, klatka jest lekko wklesla i taki wyglad przez pewien czas przestaje mi sie podobac

Prosze o pomoc, jak mozna leczyc taka dolegliwosc ? Moze jakies cwiczenia fizyczne , albo w najgorszym wypadku - operacja ?

pozdrawiam

2

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

witam rownież mam taki problem i nie wiem co można z tym zrobić...:(

3

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

To chyba powikłanie mukowiscydozy ?? Ja na szczęście nie mam problemu takiego ;)

4

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Witam. Rowniez mam taki problem a w zasadzie miałem :):):) mogę dac Ci rade...    mianowicie ćwicze juz 10 miesiecy i stanowczo widać poprawe...Najważniejsze to ćwiczyć bez dłuższych przerw........                         pozdro

5

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Jakie ciwiczenia
typ i wykonanie proszę oszybka odpowiedz

6

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

ćwiczyć...ćwiczyć...ćwiczyć...ćwiczyć :) i jeszcze raz ćwiczyć :) wtedy bedzie sie klatka rozbudowywac :) i bedzie poprawa i bedzie gitez :) wszystko naprawde :) ale trzeba sie przyłożyć i nie robić długich przerw...

7

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Siemka ale to sa ciwiczenia silowe czy jakieś specjalistyczne napiszczcie jakie
pozdro

8

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

No właśnie, też mam taki problem.
Klatka piersiowa mojej małej córki zaczyna się zniekształcać (wiem od kaszlu, od duszności, wiem, wiem), i nie jest wklęsła, tylko wypukła, asymetrycznie.
Córka teraz intensywnie rośnie i jestem pewna, że teraz łatwiej będzie mi to skorygować ćwiczeniami.
Tylko zupełnie nie wiem jakimi :-/ 
Podpowiedzcie coś!

9

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Ja też mam ten problem. Do 15 roku życia jest możliwość zoperowania tego. później pozostają tylko ćwiczenia siłowe... z resztą przed operacją należy wykonywać ćwiczenia rozciągające okolice klatki piersiowej przez pół roku. Są to specjalistyczne ćwiczenia których sam sobie nie wymyślisz bo trenowałem... kontakt z lekarzem obowiązkowy bowiem ta deformacja może zagrażać życiu w nielicznych przypadkach. no wiesz... rosną płuca i serce a zapadnięty mostek może w tym przeszkadzać...

10

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

witam wszystkich ja mam taki problem ze ostatnie 6 zeber mam wkleslych do srodka bylem u lekarza kazal mi cwiczyc za pomoca sprezyn cwiczylem tak przez 19 miesiecy i nie bylo zadnych popraw mojej klatki przyczym na dodatek mam odstajacy kregoslup jak by to wam wyslumaczyc cos podobnego do lordozy tylko ze w droga strone  jak lordoza wchodzi do srodka to moj kregoslup w okolicy krzyza wychodzi na zewnatrz okropnie to wyglada okolo 2 lat temu zaczolem bardzo szybko rosnac w 2 miesiace urozlem z 170 na 184 tera mam 191.5 cm wzrostu nie wiem co mam robic w obecnej chwili boli mnie w krzyzu i czasami jak sie rozciagam bola mnie ostatnie zebra prosze o pomoc
moj kontat gg 4174812

11

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Tez mam ten sam problem....
Dajcie jakies propozycje jak cwiczyc , co cwiczyc .

12

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Gosc Kruszon092-podpowiedział ,ze nalerzy spotkac sie z rehabilitantem.Nic na swa mysl ,gdyz mozna sobie zaszkodzić
pozdrawiam

13

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

moja córka lat 10 też ma klatkę piersiową beczkowatą a n aklatce piersiowej w środku (niewiem jak to dokładnie określić) ma dziurkę od malutkiego

14

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

Straszne schorzenie.Też to miałem jako 12 latek rozpoczołem rehabilitacje.Ja osobiście polecam cwiczenia ,ale pod okiem specjalisty ,bo można sobie zrobic krzywde.Niestety nie dawno zauwazyłem,że odziedziczył to po mnie mój synek i będzie czekac go ta sama droga

15

Odp: Zniekształcona klatka piersiowa

On16 napisał/a:

Tez mam ten sam problem....
Dajcie jakies propozycje jak cwiczyc , co cwiczyc .

Witaj Kolego masz problem z klatka Wiec cwicz na ławce dwa hankileki nie za duże i cwicz klatke nimi tak samo rospiętki Ale zapytaj sie najpierw lekarza czy możesz Bo ja mam to samo i są rezultaty do tego odżywke w sklepie sportowym i bedzie lepiej Ale najpierw zapytaj sie lekarza pozdrowionka Student