1

Temat: Acapella

Jakie zastosowanie ma Acapella?Widziałam na You Tube filmik ale nie znam angielskiego.W jaki sposób pomaga?Gdzie można to dostać i jaka jest cena?Wszystkich którzy mają info na ten temat prosze o odpowiedz.

2

Odp: Acapella

Moja córka stosuje Acapelle od dwóch lat (8 latka). Obecnie dlatego ,że nie mogę jej oklepywać , bo się wymiguje to Acapellą wspomagam rehabilitację .
Koszt ok. 300 zł ale można wypożyczyć w PTWM w Rabce za darmo a jest nowiutka ;-)

3

Odp: Acapella

Moja corka Ola 12 lat również stosuje akapelle. Super urządzenie do drenażu. Moja córka często nie chciała się oklepywać, a szczególnie bolało ją to. Acapelle stosuje dwa razy dziennie. Acapelle zamówiliśmy telefonicznie w Warszawskiej firmie i kosztowała ona 320 zł. Ważne również jest ustawienie acalelli do wieku i stanu zdrowia dziecka, dostałam numer telefonu i adres do P. D.Orlik, która ustawiła odpowiednio urządzenie.
Jest to dobry wynalazek, który umożliwia lepsze oczyszczanie wydzieliny zalegającej w płucach. Niestety rodzic musze za to zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ nie jest to refundowane. Pozdrawiam...

4

Odp: Acapella

Można się zwrócić o częściowe dofinansowanie Acapelli ze środków PFRON (do 60%). Należy się zwrócić do właściwego sobie Powiatowego lub Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie (w skrócie PCPR lub MOPR) i złożyć wniosek o dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego. Ważna rzecz: nie wolno już mieć zakupionej acapelli (fluttera lub in. sprzętu, inaczej jest z inhalatorami i nebulizatorami - bo są kwalifikowane do sprzętu ortop. i pomocniczego, więc i in. wniosek). Zakupu można dokonać dopiero po podpisaniu umowy z PCPR (nie mylić ze złożeniem wniosku!). Styczeń jest odpowiednim miesiącem na złożenie wniosku (przed podziałem środków) i zorientowanie się w czasie oczekiwania na dofinansowanie. Na ogół środki z PFRON-u są ok. lutego, marca. Jeśli Wasz powiat ma dużo środków to nie powinno być problemu. Życzę powodzenia. W razie wątpliwości pytajcie, pracuję w takiej instytucji.
PS. Też mam Acapelle i warto:)
PS.2. Do wniosku należy dołączyć kserokopię Orzeczenia o niepełnosprawności,ale zakładam, że to już sobie lub dzieciom załatwiliście.
Pozdrawiam!

5

Odp: Acapella

Witam .

Jestem fizjoterapeutą pracuję w oddziale intensywnej terapii w Klinice CM.UJ.

Mam doświadczenie z praca z tym urządzeniem. Jeśli macie Państwo pytania o stosowanie acapelli chętnie na nie odpowiem.

Chciałbym , także zainteresować Państwa ćwiczeniami aktywnego cyklu oddechowego i  drenażu autogennego.

acapelle choice widziałem  do sprzedania  w allegro.

Pozdrawiam Rafał Piliński

tel 608 594 353