1

Temat: Chcemy 2 dziecka.... mamy obawy

Prosze o pomoc , razem z żoną chcemy mieć drugie dziecko ale mamy obawy przed następną mukowiscydozą.... mała ma tylko odkrytą jedną delte i badania nie wykazałyby czy następne dziecko ma muko.... wiem że można gdzieś prywatnie , odpłatnie zrobić dokładniejsze badania ale nie wiem gdzie ..... prosze o rady!!!!

2

Odp: Chcemy 2 dziecka.... mamy obawy

Najlepiej zgłoście się do poradni genetycznej, np. IMiDz w Warszawie, tam powinni udzielić wam pełnej informacji.

3

Odp: Chcemy 2 dziecka.... mamy obawy

robią takie badania?
słyszałem że tylko w Niemczech

4

Odp: Chcemy 2 dziecka.... mamy obawy

Z tego co ja się orientuję nie robią badań w tym kierunku w Polsce nawet przy in vitro. nie badają dawców plemników na mukowiscydozę. Bo jeśli miałoby to byc wasze biologicznie wspólne dziecko to tylko po poczęciu i tylko jeśli znajdą obie mutacje to masz pewność, że dzieckobędzie zdrowe. byłam w podobnej sytuacji - córka heterozygota delta 508 z objawami i młodszy synio też chory mimo niewykrytej drugiej mutacji.
W każdym razie powodzenia. magda

5

Odp: Chcemy 2 dziecka.... mamy obawy

mahal napisał/a:

Z tego co ja się orientuję nie robią badań w tym kierunku w Polsce nawet przy in vitro. nie badają dawców plemników na mukowiscydozę. Bo jeśli miałoby to byc wasze biologicznie wspólne dziecko to tylko po poczęciu i tylko jeśli znajdą obie mutacje to masz pewność, że dzieckobędzie zdrowe. byłam w podobnej sytuacji - córka heterozygota delta 508 z objawami i młodszy synio też chory mimo niewykrytej drugiej mutacji.
W każdym razie powodzenia. magda

moja córa też ma 508 ... a nie wiesz gdzie można zrobić badania na wykrycie 2 delty?

6

Odp: Chcemy 2 dziecka.... mamy obawy

mahal napisał/a:

Z tego co ja się orientuję nie robią badań w tym kierunku w Polsce nawet przy in vitro. nie badają dawców plemników na mukowiscydozę. Bo jeśli miałoby to byc wasze biologicznie wspólne dziecko to tylko po poczęciu i tylko jeśli znajdą obie mutacje to masz pewność, że dzieckobędzie zdrowe. byłam w podobnej sytuacji - córka heterozygota delta 508 z objawami i młodszy synio też chory mimo niewykrytej drugiej mutacji.
W każdym razie powodzenia. magda

moja córa też ma 508 ... a nie wiesz gdzie można zrobić badania na wykrycie 2 delty?