1

Temat: Czy to moze jednak nie astma?!?

Witam Serdecznie. Jestem 43 letnim pacjentem zdjagnozowanym jako astmatyk. Podstawą diagnozy byly iczywiscie gazometria i spiro. Od samego poczatku mam problem z ta diagnoza i nie do konca się  z nia zgadzam. Problem polega na tym ze doskonale znam swój warsztat pracy a jest nim głos i wiem ze niemam skurczu oskrzeli tylko zawalone jakims ciężkim gestym glutem ktory mam w plucach zawsze i od dziecka. Myslalem ze mukowiscydoza dotyczy dzieci i ze polega na tym ze sie odkasluje słona flegma. Coz moja jest słonawa ale to raczej kakas sol potasowa bo w wynikach krwi potas zawsze jest ponizej normy. Na tym forum wlasnie przeczytalem ze objawami sa tez jakie zwiazane z potem no coz pocenie na twarzy i glowie to moj znak firmowy...kolejnym objawem jest bezpłodność. W zasadzie wyproznienia tez (tluste i ze wrony padaja w promieniu 100m w locie)no chyba ze mam rozwolnienie po antybiotykach ktorych rocznie nawet 20 preparatow zapusuja mi lekarze nie cierpie z powodu skurczu oskrzeli (bywa ale w mojej subiektywnej oceny pojawia sie w wyniku grzybicy oskrzeli na ktora zapadam prawie zawsze po antybiotykoterapii, w okresie pylenia grzybow i plesni 100 na 100 w inne pory roku roznie ale nie wiecej niz w polowie przypadków. Mam tez objawy "okolocukrzycowe", sercowe raczej nie. Kiedys jako mlody czloeiek z wydzielina e plucach radzilem sobie doskonale malymi dawkami amfetaminy. Niestety potegowalo to problemy prawue nie zauwazalne na codzien zwiazane z nerkami nafnercxami. W pewnym momencoe zaczela sie wydzielac wadliwa adrenalina  ktora powodowala bol glowy jakby granat eksplodowal w mózgu.  Fotychczas nie lacxylem wszystkich tych objawow i chociaz jestem wdzieczny losowi ze to moze jednak jeszcze nie rak, to czuje ze umieram a w sumie to mi sie tutaj podoba na świecie. I jakby ktoś mial pomydl gdzie sie zbadac i znalezc doswiadczonego lekarza w wielkopolsce najlepiej chociaz moge jechac gdziekolwiek jesli w koncu ktos mnie wyslucha i potraktuje powarznie bo od 20 lat chodze po lekarzach i nic to nie daje. Jesli ktokolwiek dotrwal do konca dziekuje za cierpliwosc. I przepraszam ze tak bez prezentacji zachowania zasad na forum itd. Prosze o powstrzymanie sie od komentazy typu ty cpunie itd. od 20 lat nie widzialem amfetaminy nawet na oczy. A moj stan ststematycznie sie pogarsza. Nie znam nikogo kto byl by w podobnym stanie zdrowia ani nikt z moich znajomych nie zna nikogo kto ma takie cos jak ja czy mukowiscydoza jest tak zadka?